اسکوچیچ می‌خواهد تیمی مثل کی‌روش بسازد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

در شماره دوم مجله فدراسیون فوتبال گفت‌وگویی با «علیرضا بیرانوند» دروازه‌بان ملی پوش کشورمان انجام شده است. متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

وضعیت تیم ملی و شرایط حضورمان در جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

کادر فنی کار سختی دارد تا تیم ایده‌آل خود را انتخاب و بچیند. دوست داشتیم برای شهریور ماه ۲ بازی دوستانه در روزهای فیفا برگزار کنیم که فدراسیون بین‌المللی فوتبال با ارسال نامه‌ای از لغو دیدارهای «فیفا دی» خبر داد و این شرایط را سخت کرده است. دوری ما از لحاظ تیم بودن باعث خواهد شد تا مسیر سختی را طی کنیم و به خواسته خود که همانا حضور در جام جهانی است برسیم. مطمئنم طبق صحبت‌هایی که با اسکوچیچ داشتم، ایده‌های خوبی برای تیم ملی دارد و بدون شک اتفاقات خوبی برای تیم ملی فوتبال ایران خواهد افتاد. او دوست دارد به تیم ملی فوتبال ایران کمک کند و تیم بزرگی بسازد که مردم به آن افتخار کنند. مانند تیم ملی در زمان کی‌روش. امیدوارم در اردوی مهرماه تیم ملی بچه‌ها را ببینیم و دل مردم ایران را شاد کنیم.

هدف امروزتان چیست؟ سومین جام جهانی پیاپی؟

بدون شک ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ حضور خواهد داشت و قطر باید منتظر ما باشد. اگر قرار است چهار تیم به جام جهانی بروند یکی از آن چهار تیم، تیم ملی فوتبال ایران است. ایران قدرتی است که سال‌های سال نشان داده موفق بوده و در حال رشد است. چهار بازی سخت داریم و ۲ بازی از آن چهار بازی بسیار حیاتی و حساس است. امیدوارم با کمک هواداران بتوانیم موفق باشیم و دل مردم را شاد کنیم. اما اگر کرونا تا سال دیگر باشد باید تلاش بیشتری داشته باشیم و با دعای خیر مردم صعود کنیم. امیدوارم به عنوان تیم اول صعود کنیم.

تجربه شیرینی که در دیدار ایران و پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رخ داد. چطور پنالتی یکی از بهترین بازیکنان جهان را مهار کردید؟

تا ساعت ۲ نصفه شب بیدار می‌ماندم تا بتوانم ضربات پنالتی رونالدو را آنالیز کنم. رونالدو طی ماه‌های قبل از جام جهانی بیشتر ضرباتش را به یک سمت و جهت زده بود. من بر اساس آنالیزی که انجام داده بودم به سمت پنالتی رونالدو شیرجه زدم و توپ را مهار کردم. وقتی دیدم طی چند بازی اخیر حتی در دیدار برابر اسپانیا پنالتی رونالدو به کدام سمت زده شده تصمیمم را گرفتم که به همان سمت شیرجه بزنم. اگر دقت کنید می‌بینید حتی از پشت خط جلو آمدم و شیرجه زدم و توپ را مهار کردم که داور به خاطر شیرجه بلندم پنالتی را تجدید نکند. با این کارم دل میلیونها ایرانی را شاد کردم.

شرایط در بلژیک چگونه است؟

حدود ۲ ماه است که در این کشور به سر می‌برم. شرایطی که در بلژیک است، بسیار مطلوب است. حضور در این تیم به من کمک خوبی خواهد کرد. انگیزه بالایی دارم تا عملکرد موفقی در این کشور داشته باشم. خیلی سخت است که در اروپا حضور داشته باشی و نوع متفاوتی از تمرینات، زمین و امکانات را تجربه کنی. تجربه حضور در اروپا و حتی نوع تمرینات بسیار متفاوت‌تر از آسیا است. اینجا سرعت تمرین بسیار بالا است و بدون شک حضورم در این کشور باعث خواهد شد تجربیات بالاتری را به دست آورم.

[ad_2]

Source link