استقلال؛ نبرد تاریخی در دوران کرونا

[ad_1]

خبرگزاری فارس: ویروس کرونا فوتبال جهان را به تعطیلی کشاند و لیگ برتر ایران نیز از 9 اسفند 1398 تعطیل شد. بعد از این تاریخ دیگر هیچ مسابقه رسمی باشگاهی برگزار نشد و اکنون بعد از ماه‌ها بحث و کشمکش بر سر ادامه از سرگیری رقابت‌ها در نهایت تصمیم بر این شد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه مسابقات لیگ برتر نوزدهم برگزار شود.

در جدول لیگ دو تیم استقلال و فولاد یک مسابقه معوقه دارند که سوت آغاز این بازی روز چهارشنبه ساعت 21 در ورزشگاه شهدای فولاد به صدا در می‌آید. اگر کرونا نبود در سکوهای ورزشگاه جای سوزن انداختن نبود و هواداران پرشور و پرشمار دو تیم مشتاقانه از ساعت‌ها قبل منتظر آغاز بازی بودند اما اکنون همه آنها مشتاقانه و به اجبار از پای تلویزیون منتظر این بازی هستند. تا اولین مسابقه لیگ برتر در دوران کرونایی را نظاره کنند. سابقه دو تیم نشان می‌دهد که باید منتظر یک بازی جذاب و دیدنی باشیم.

بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید آن هم در حالیکه استقلال تا دقیقه 95 یک بر صفر از فولاد پیش بود اما در آخرین توپ ارسالی مسابقه در وقت‌های تلف‌شده فولاد گل مساوی را در ورزشگاه آزادی زد. گلی که باعث اعتراض شدید استراماچونی به علیرضا فغانی داور مسابقه شد. حالا استراماچونی از استقلال رفته و جواد نکونام این مرتبه باید با فرهاد مجیدی روی نیمکت نبرد کند. دو تیم برای پیروزی می‌جنگند و استقلال در صورت پیروزی می‌تواند 39 امتیازی شود و خود را از رده چهارم جدول به رده دوم برساند و پشت سر پرسپولیس در جدول بایستد.

فولاد خوزستان هم نمی‌خواهد در خانه خود امتیاز از دست بدهد زیرا قرمزپوشان اهوازی هم شانس کسب سهمیه آسیا را دارند و در صورت پیروزی مقابل استقلال 36 امتیازی می‌شوند و با یک پله صعود به رده پنجم جدول می‌رسند. نکته جالب توجه دیگر در این مسابقه این است که سرمربی و سعید آذری مدیرعامل فولاد را می‌توان استقلالی دانست. آذری در مقعطی نامش برای مدیریت باشگاه استقلال مطرح شد و نکونام هم یک استقلالی تمام عیار است.

استقلال در صورت پیروزی روی کاغذ شانس برای قهرمانی لیگ خواهد داشت. این بازی به نوعی تاریخی‌ترین مسابقه لیگ هم محسوب می‌شود مسابقه‌ای بعد از 117 روز سکوت و تعطیلی بخاطر کرونا همه دلتنگ فوتبالیم شاید در این روزهای سخت کرونایی بازهم معجزه فوتبال دل‌ها را غرق در شادی و نشاط کند.

[ad_2]

Source link