از مواضع پوتین درباره تحولات اخیر منطقه پیروی می‌کنیم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

مفتی شیخ راویل عین الدین در تماس تلفنی با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان این مطلب افزود: جهان اسلام باید در حمایت از حقوق، آزادی و حاکمیت مردم فلسطین منسجم باشد.

«در مورد اقدام اخیر امارات متحده عربی، مواضع مسلمانان روسیه کاملا با مواضع رئیس جمهور ولادیمیر پوتین همخوانی دارد و هر گونه نادیده گرفتن و پایمال ساختن حقوق مردم مردم فلسطین را محکوم می کنیم.»

رئیس اداره معنوی مسلمانان روسیه ضمن مذموم شمردن اقدام اخیر نشریه شارلی ابدو در تکرار توهین به مقدسات اسلام، گفت متاسفانه در این دوران سخت برخی همچنان با اینگونه اقدامات تحریک آمیز آتش نفاق را بین جوامع می پراکنند.

شیخ راویل عین الدین با یادآوری تلاش ها و زحمات بی شمار مرحوم آیت الله تسخیری در جهت تقریب مذاهب اسلامی و گفت وگوی بین الادیان گفت: درگذشت این دوست دلسوز و دانشمند بزرگ جهان اسلام را ضایعه ای بزرگ می دانیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تقدیر از تلاش های شیخ راویل و علمای اسلامی در ایجاد وحدت و همدلی بین مسلمانان و معرفی چهره واقعی و رحمانی اسلام، درخصوص همکاری های آینده و از جمله برگزاری همایش های وحدت بین مسلمین به تبادل نظر پرداخت.

بیش از ۲۵ میلیون مسلمان در کشور ۱۴۵ میلیون نفری روسیه زندگی می‌کنند که اکثر آنان سنی مذهب هستند و به اسلام رحمانی اعتقاد دارند هرچند که در سالهای اخیر سنی‌های افراطی به معضلی برای سرویس امنیتی روسیه در مناطق مسلمان نشین تبدیل شده اند چرا که یا عزم سفر به سوریه برای پیوستن به گروه تروریستی داعش را دارند یا به فکر انتقام از دولت روسیه برای مبارزه با داعش هستند.

روسیه به دلیل داشتن این تعداد مسلمان، عضو ناظر سازمان همکاری اسلامی است.

[ad_2]

Source link