آموزش کامل بکاپ گرفتن از آیفون، آیپد و آیپاد اپل

[ad_1]

وب‌سایت فارنت – محسن صحافی: قبل از آپدیت آیفون خود به جدیدترین نسخه iOS اپل و یا برای اطمینان در مورد از دست نرفتن اطلاعات گوشی آیفون، اولین کاری که انجام می‌دهید باید بکاپ گرفتن از آیفون باشد تا یک نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی اپل خود تهیه کنید.

به خصوص در هنگام آپدیت iOS توصیه می‌کنیم این کار را حتما انجام دهید تا اگر در هنگام آپدیت به هر دلیلی با مشکل روبرو شدید بتوانید با استفاده از این بکاپ اطلاعات روی گوشی آیفون خود را برگردانید. حتی اگر قصد آپدیت iOS آیفون خود را ندارید در هنگام بروز برخی مشکلات از جمله مشکل روشن نشدن آیفون مطمئنا انجام این کار به سود شما خواهد بود. به همین دلیل ابتدا نحوه بکاپ گیری از آیفون را به شما آموزش می‌دهیم. برای بک آپ گرفتن از آیفون دو راه حل وجود دارد.

روش‌های بکاپ گرفتن از آیفون اپل، آیپد و آیپاد

برای بکاپ گرفتن از آیفون، آیپد و آیپاد دو راه پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید از اطلاعات خود توسط آیکلود بک آپ بگیرید و یا با استفاده از آیتونز از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتی می‌توانید از هر دو روش استفاده کنید و برای اطمینان بیشتر، دو نسخه پشتیبان از اطلاعات خود داشته باشید. در ادامه دو راه بک آپ گرفتن از آیفون را مشاهده می‌کنید.

بکاپ گرفتن از آیفون با برنامه آیتونز itunes

راه دوم برای تهیه نسخه پشتیبان، استفاده از برنامه آیتونز یعنی بکاپ گرفتن با استفاده از کامپیوتر است. برای بکاپ گرفتن از آیفون با iTunes باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • آخرین ورژن آیتونز itunes را دانلود کنید.
  • برنامه آیتونز را باز کنید و دستگاه خودتان را به کامپیوتر متصل کنید.
  • اگر پس از وصل شدن به کامپیوتر پیامی مبنی برای زدن رمز و یا اعتماد به کامپیوتر را مشاهده کردید، رمز را وارد کنید و گزینه Trust را لمس کنید.
  • پس از اتصال دستگاه خود به کامپیوتر، در برنامه آیتونز می‌توانید آن را مشاهده کنید.
  • اگر قصد دارید امنیت فایل بکاپ را افزایش دهید، باید برای آن رمز انتخاب کنید. در برنامه آیتونز گزینه Encrypt iPhone Backup را فعال کنید تا این ویژگی در اختیارتان قرار بگیرد.
  • در صورت استفاده از پسورد برای بکاپ حتما آن را جایی یادداشت کنید در صورت فراموش کردن این رمز هیچ روشی برای استفاده از این فایل بکاپ وجود نخواهد داشت.

آموزش کامل بکاپ گرفتن از آیفون، آیپد و آیپاد اپل با برنامه آیتونز و آی کلود

  • زمانی که آیتونز از اطلاعات بکاپ بگیرد، به شما پیام می‌دهد که فرایند با موفقیت انجام شده است. در بخش آخرین بکاپ می‌توان تاریخ و ساعت آن را مشاهده کرد.

آموزش کامل بکاپ گرفتن از آیفون، آیپد و آیپاد اپل با برنامه آیتونز و آی کلود

آموزش بکاپ گرفتن از آیفون با iCloud

بکاپ گرفتن از آیفون با استفاده از این روش و ذخیره آن بر روی حافظه ابری آی کلود یک تفاوت مهم دارد و آن این است که شما نیاز به اینترنت مناسب و فضای کافی بر روی درایو آی کلود خود دارید. در نظر داشته باشید با انجام این کار حجم بسته اینترنتی شما نیز مصرف خواهد شد. به همین دلیل روش بالا یعنی استفاده از برنامه آیتونز، روش ایمن‌تر و مناسب‌تری برای شما است.

آموزش کامل بکاپ گرفتن از آیفون، آیپد و آیپاد اپل با برنامه آیتونز و آی کلود

[ad_2]

Source link