آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۲۴ فروردین+جدول

[ad_1]

این خبر در حال به روزرسانی است…

آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۲۴ فروردین) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی ۱۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور به ۷۱ هزار و ۶۸۶ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۷ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۴۴۷۴ نفر جان خود را از دست داده اند. بر اساس این گزارش ها تا کنون ۴۳هزار و ۸۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۳۹۳۰ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۲۶۳ هزار و ۳۸۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. از مردم می خواهیم همچنان در خانه بمانند تا بتوانیم در زمان مناسب این اپیدمی را مهار کنیم.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و جامعی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در استان‌های کشور تا روز چهارشنبه، 24 فروردین 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است.  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل        
4 اصفهان        
5 البرز        
6 ایلام        
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۴ ۲۲ ۱۶۰ ۲۱۲
10 خراسان جنوبی        
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۱۸ ۵۴ ۳۱۰ ۵۱۸
13 خوزستان        
14 زنجان        
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان ١٢ ٣٣ ٢٣١ ٣٩۶
17 فارس ۱۰۴ ۵۰ ۵۰۳ ۱۹۵۶
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ۳۶ ۹۵ ۳۱۲ ۸۰۹
21 کرمان        
22 کرمانشاه        
23 کهگیلویه و بویراحمد        
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران        
28 مرکزی ۱۵ ۱۳۸ ۱۰۲۲ ۱۴۲۳
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***

افزایش موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت تا ظهر امروز موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان با ١٢ مورد جدید به ٣٩۶ نفر رسید.

دکتر هاشمی شهری ادامه داد: از مجموع بیماران با آزمایش مثبت کرونا تا کنون ٢٣١ نفر پس از دریافت درمان‌های تخصصی بهبود یافته اند.

وی افزود آمار متوفیان استان با نتیجه مثبت آزمایشگاهی کرونا ٣٣ نفر است.

هاشمی شهری گفت تعداد موارد مثبت در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ٢۶٨ نفر، در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه زابل ٩٣ نفر و در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر ٣۵ نفر است.

وی افزود تعداد بیماران بستری شده با علائم تنفسی حاد که شامل انواع عفونت‌های ویروسی، میکروبی، بیماری‌های التهابی و موارد مشکوک به کرونا می‌باشند نیز تا این روز به ١٧٠٢ نفر رسیده است.  ۱٣۵۴ نفر از مجموع بیماران تنفسی حاد نیز از بیمارستان ترخیص شده اند، امّا ١۵٩ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فارس؛ ۵۰ فوتی، ۱۹۵۶ مبتلا

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۰۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد و گفت: از ۹۹۱ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس از روز گذشته تاکنون، ۱۰۴ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به هزار و ۹۵۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۵۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده اند.  تاکنون ۵۰۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۹۱۳ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. از ۱۰۴ مورد مثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته شیراز ۳۲ مورد، رستم و کازرون ۹ مورد، فسا ۸ مورد، جهرم و مرودشت ۷ مورد، لار، فیروزآبادو بوانات ۵ مورد، آباده ۴ مورد، خرم بید و داراب ۳ مورد، اقلید ۲ مورد و گراش، سروستان، ممسنی، مهر و سپیدان ۱ مورد است. مبتلایان به کرونا ویروس در استان را ۱۰ درصد افراد زیر ۱۰ سال، ۵۷ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال، ۴۲ درصد افراد ۵۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: موارد فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ هم ۲۳ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال و ۷۸ درصد افراد ۵۰ سال به بالا به خود اختصاص داده اند و موردی از مرگ زیر ۱۰ سال ناشی از کروناویروس گزارشی نشده است.

افزایش مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی به ۵۱۸ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر ۲۴ فروردین، ۵۱۸ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد آمار فوتی‌ها به ۵۴ نفر افزایش یافت.

دکتر سید احمد هاشمی افزود: در شهرستان‌های بجنورد ۲۵۰ نفر، شیروان ۵۱ نفر، فاروج ۳۱ نفر، مانه و سملقان ۳۳ نفر، جاجرم ۲۵ نفر، گرمه ۲۱ نفر، راز و جرگلان ۱۰ نفر و اسفراین ۹۷ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند. ️  تاکنون ۳۱۰ مبتلا به این بیماری، بهبود یافتند و از مراکز درمانی مرخص شده اند.

وی افزود: آزمایش ۷۶۴ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شد و هم اکنون ۱۰۶ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.

وی با اشاره به غربالگری بیش از ۹۳ درصد جمعیت استان گفت: از ۸۲۱ هزار و ۶۰۷ نفری که غربالگری شده اند، ۶۰۷۹ نفر نیاز به استراحت در منزل داشته اند.

وی قرنطیه خانگی، رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس دانست.

ابتلای ۴ مورد جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری

۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در مجموع ۸۴۰ نفر با علایم بالینی به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند که از این تعداد ۸۲ نفر بستری هستند.

مجد شیرانی افزود: با ثبت ۴ مورد مثبت قطعی تعداد مبتلایان در چهارمحال و بختیاری به ۲۱۲ مورد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:هم اکنون ۱۶۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند ولیکن تا مدتی ناقل بیماری هستند. تعداد فوتی‌های بیماری کرونا با یک مورد فوتی جدید به ۲۲ نفر رسید.

به گفته وی؛ اگر چه بیماری در چهارمحال و بختیاری در حد کنترل است، اما به معنای مهار بیماری نیست.

تا کنون از ۹۳۷ نفر نمونه گیری ویروس کرونا انجام شده است.

شناسایی ۱۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۱۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شده است.

دکتر جمالیان با اشاره به اینکه مجموع مبتلایان به این بیماری در استان مرکزی به ۱۴۲۳ نفر رسیده است، افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۰۲۲ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند و در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۱۰۶ بیمار مبتلا بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند و ۱۵۷ نفر از مبتلایان نیز در منزل بستری و قرنطینه اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در ۲۴ساعت گذشته تعداد ۳ نفر از هم استانی هایمان در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند و بر این اساس تعداد فوتی‌های این بیماری به ۱۳۸ نفر رسیده است.

از ۱۵ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد اراک، ۶ مورد ساوه و زرندیه، ۳ مورد خمین و ۱ مورد تفرش بوده است.

ابتلای قطعی ۸۰۹ کردستانی به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش شمار بهبودیافتگان قطعی بیماری کرونا به ۳۱۲ نفر در استان خبر داد ضمن اینکه نسبت به افزایش آمار مبتلایان هم هشدار داد.

فرزین رضاعی اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و ۶۰۸ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که از این تعداد ۸۰۹ مورد مثبت و ۷۶۰ مورد نیز منفی اعلام شده است.

وی تعداد مبتلایان به کرونا به تفکیک شهرستان را در سقز ۲۲۳ مورد، در بانه ۱۲۱، سنندج ۲۰۱، در کامیاران ۲۶ نفر، در قروه ۵۸، در مریوان ۴۸ نفر، دیواندره ۳۵ مورد، بیجار ۳۸ نفر، در دهگلان ۴۷ و در سروآباد ۱۲ نفر عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون معادل ۸۹ درصد کل جمعیت استان غربالگری شده‌اند.

رضاعی از بهبودی قطعی ۳۱۲ نفر در کردستان خبر داد و خطاب به شهروندان گفت: رعایت اصول بهداشتی و مقررات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را برای شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا جدی بگیرید چراکه توقف این شیب و یا نزولی‌ شدن سریع‌تر آن بستگی به رعایت و همکاری جمعی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه آمار فوت‌شدگان بیماری کرونا در استان از ابتدا تاکنون به ۹۵ مورد رسیده است، افزود: از این تعداد ۳۰ نفر در سقز، ۱۵ نفر در قروه، در بانه ۱۳ نفر، ۱۴ نفر در سنندج، ۵ در مریوان و در بیجار و کامیاران در هر کدام ۷ نفر، در بیجار و در دیوانده هم ۴ نفر اعلام شده است.

در حال تکمیل…

[ad_2]

Source link