آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۴ خرداد ۱۳۹۹+جدول

[ad_1]

در حال تکمیل…

آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار قطعی مبتلایان به کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۳۶۴ مورد بستری و هزار و ۸۱۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ جهانپور افزود: روند بیماریابی در کشور تقویت شده و موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان، امروز ۸۳ درصد از بیماران جدید را تشکیل می دهند. البته چندین هفته است که موارد جدید سرپایی بیش از ۸۰ درصد موارد جدید را شامل می شوند. مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همچنین ۲۶۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۸۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور اظهار کرد: وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است. روند ثبات و کاهش نسبی موارد بستری ناشی از کووید ۱۹ را در کشور شاهد هستیم. در همه روزهای اخیر با گسترش فرآیند بیماریابی و شناسایی زودهنگام، تعداد کلی مبتلایان شناسایی شده بیشتر شده است. امیدواریم مردم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی این همکاری با نظام سلامت را انجام بدهند و به مرحله مهار بیماری نزدیک‌تر شویم.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۳ خرداد ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۴ خرداد ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام ۹ ۶۱ ۷۱۶ ۸۹۴
7 بوشهر        
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری        
10 خراسان جنوبی ۸ ۴۵ ۶۰۴ ۶۵۲
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی   ۱۲۱ ۷۱۶ ۱۹۵۴
13 خوزستان        
14 زنجان      
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۵۴ ۱۰۶ ۴۷۲۱ ۵۴۹۲
18 قزوین        
19 قم ۳۴      
20 کردستان        
21 کرمان ۶۶ ۷۱   ۱۴۸۵
22 کرمانشاه        
23 کهگیلویه و بویراحمد ۵ ۹   ۶۳۴
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران        
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***

شناسایی ۸ بیمار کرونایی در خراسان‌جنوبی/ ۶۰۴ بیمار بهبود یافتند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی با شناسایی هشت مورد جدید به ۶۵۲ نفر رسید.

محمد دهقانی اظهار داشت: از روز اول تاکنون پنج هزار و ۱۰۵ نمونه آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شده که نتیجه چهار هزار و ۴۵۳ آزمایش منفی و نتیجه ۶۵۲ آزمایش مثبت بوده است.

وی از شناسایی هشت بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد پنج مورد در شهرستان درمیان و در شهرستان‌های بیرجند و قاین و طبس هر کدام یک مورد شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از بیمار کرونایی در استان ۶۰۴ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و سه نفر در بیمارستان‌ بستری هستند، تبیین کرد: میزان بهبودیافتگان بیماری کرونا در کشور ۷۳.۴ درصد و در خراسان‌جنوبی ۷۳.۹ درصد است.

دهقانی تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی را ۴۵ نفر اعلام کرد و افزود: ۷۴ درصد افراد فوت شده بر اثر کرونا در استان بالای ۷۰ سال سن داشته‌اند.

وی از انجام روزانه بیش از ۲۰۰ نمونه آزمایش در آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان خبر داد و مطرح کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان ۳۲۹ تخت و ۷۷ تخت مراقبت‌های ویژه برای بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا در استان آماده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان ۶۲ مورد مثبت به کرونا کشف شده است، تصریح کرد: شاخص میزان ابتلا به کرونا در کشور به ۰.۹۸ درصد و در خراسان‌جنوبی ۰.۶۸ درصد رسیده که نشان می‌دهد در مهار بیماری کرونا موفق عمل کرده‌ایم.  تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی همان ۴۵ نفر هستند.

وی غربالگری مرحله دوم این بیماری را ۴۶۲ هزار و ۹۷۷ نفر عنوان کرد.

پذیرش ۳۴ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم/ بهبودی ۲۱ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۳۴ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۱۷ نفر از این تعداد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به چهارم خردادماه، ۳۴ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.

وی ادامه داد: ۱۷ نفر از این تعداد در بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در شبانه روز گذشته، ۲۱ نفر از کل بیماران که طی روزهای متمادی بستری بودند، پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

قدیر گفت: در حال حاضر حدود ۱۱۰ نفر مشکوک و محتمل به کرونا در قم بستری بوده که حال ۳۲ نفر آنها وخیم است.

۵۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس شناسایی شد

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته در شیراز خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۷۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.

او با اشاره به بررسی یک هزار و ۲۳۰ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۵۴ مورد مثبت اعلام شده است.

دکتر همتی افزود: از ۵۴ مورد جدید در استان، شیراز ۴۱ مورد؛ لامرد ۲ مورد؛ استهبان، کازرون، کوه چنار، ممسنی، زرقان و قیر وکارزین هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

به گفته این مقام مسئول، با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به پنج هزار و ۴۹۲ مورد افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلاء به کروناویروس در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۱۰۶ نفر است.

دکتر همتی مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را نیز چهار هزار و ۷۲۱ نفر اعلام کرد.

او استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله در روابط اجتماعی را راهکاری مؤثر در پیشگیری از ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از گسترش کروناویروس در جامعه، همکاری و همیاری مردم شرط اول موفقیت به شمار می‌رود.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به فعالیت شبانه روزی کارشناسان بهداشتی دانشگاه در راستای حفظ سلامت مردم اظهار کرد: کارشناسان بهداشتی در روزهای تعطیل نیز در حال بازدید و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی هستند و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف‌های بهداشتی، می‌توانند با شماره ۱۹۰ و ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

ثبت ۹ مورد مبتلای جدید به کرونا در ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ایلام شناسایی شده است.

دکتر محمد کریمیان افزود: با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به کرونا ویروس دراستان ثبت ۹ مورد مبتلای جدید به کرونا درایلامبه ۸۹۴ نفر رسیده است. متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده است. مجموع فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا دراستان ایلام ۶۱ نفر است.

آخرین جزئیات آماری ویروس کرونا به تفکیک شهرستان‌های استان ایلام

*شهرستان ایلام ۳۶۵ مبتلا و ۲۰ مورد فوتی
*شهرستان ایوان ۱۲۹ مبتلا و ۱۴ مورد فوتی
*شهرستان مهران ۶۱ مبتلا و ۶ مورد فوتی
*شهرستان دهلران ۷۷ مبتلا و ۴ مورد فوتی
*شهرستان دره شهر ۴۷ مبتلا و ۶ مورد فوتی،
*شهرستان ملکشاهی ۲۸ مبتلا و ۱ مورد فوتی
*شهرستان آبدانان ۵۲ مبتلا و ۱ مورد فوتی
*شهرستان بدره ۴۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان سیروان ۳۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان چرداول ۴۱ مبتلا و ۳ مورد فوتی
*شهرستان هلیلان ۲۲ مبتلا و بدون فوتی

– تعداد کل مبتلایان استان ۸۹۴ نفر، تعداد بستری موجود ۲۵ نفر، بهبود یافته نیز ۷۱۶ نفر.

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان/شناسایی ۶۶ بیمار جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با مثبت شدن تست ۶۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار مبتلایان به کرونا در استان کرمان به یک هزار و ۴۸۵ مورد رسیده است.

مهدی شفیعی اظهار داشت: با ارسال ۲۵۵ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست ۶۴ نفر شامل ۱۴ مورد بیمار بستری، ۷ مورد بیمار سرپایی، ۱۲ مورد پرسنل و ۳۱ مورد اطرافیان بیماران غربالگری شده در ۲۴ ساعت گذشته از نظر کرونا مثبت شده است. این تعداد شامل ۳۲ زن و۳۲ مرد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۱ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۴۴ نفر، دانشگاه علوم پزشکی بم ۱نفر و دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۸ نفر می‌شود.

وی عنوان داشت: تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تا کنون یک هزار و ۴۸۵ نفر بوده که ۶۷۵ نفر بستری و ۸۱۰ نفر سرپایی و اطرافیان بیمار بوده‌اند.

بگفته وی: متاسفانه در ۲۴ساعت گذشته یک زن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخت و مجموع جان باختگان کرونا از ابتدا تا کنون در استان کرمان به ۷۱ نفر رسید.

آخرین آمار مبتلایان کووید ۱۹ در کهگیلویه وبویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۱۱۹ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه ویروس شناسی یاسوج ۵ مورد مثبت گزارش شده است. ۲ بیمار زن و ۳ بیمار مرد در شهرستان کهگیلویه شناسایی شده است که ۳ نفر از آن‌ها با بیماران مثبت در تماس بوده اند.

دکتر یزدانپناه گفت: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۶۳۴ بیمار رسید.

افزایش مبتلایان کرونا در خراسان شمالی به ۱۹۵۴ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر چهارم خرداد، ۱۹۵۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر چهارم خرداد، ۱۹۵۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که شامل ۸۸۹ نفر بستری و ۱۰۶۵ نفر سرپایی می‌باشند.

وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۰۲۶ نفر، شیروان ۲۲۶ نفر، فاروج ۱۲۴ نفر، مانه و سملقان ۱۹۰ نفر، جاجرم ۵۶ نفر، گرمه ۳۴ نفر، راز و جرگلان ۱۲۱ نفر و اسفراین ۱۷۷ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

وی افزود: آزمایش ۲۵۹۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۵۴ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر گفت: مردم در این تعطیلات به‌هیچ‌عنوان سفر نروند زیرا این اقدام باعث خواهد شد تعداد مبتلایان استان رشد بیشتری پیدا کند.

هاشمی با تأکید بر اینکه مردم استان همچنان باید از تجمعات و ترددهای غیرضروری خودداری کنند خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌عنوان نباید تصور کرد شرایط عادی است لذا اگر تا هفته آتی وضعیت به همین شکل ادامه یابد محدودیت‌های شدیدتری در استان اعمال خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در خانه ماندن بهترین راه‌کار مبارزه با کروناست گفت: افزایش تعداد نمونه گیری‌های سرپایی در چند روز اخیر، بی‌تفاوتی نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی از دلایل افزایش آمار مبتلایان است.

[ad_2]

Source link