آشنایی با انواع واحد مراقبت پنوماتیک در صنعت

واحد های مراقبت پنوماتیک براساس موارد مورد استفاده در قالب های مختلف تولید می شود. علاوه بر شرکت تولیدی، چند تیکه بودن و سایز آن ها بر میزان قیمت آن های تأثیرگذار است. در این مقاله قصد با انواع واحد مراقبت پنوماتیک آشنا شویم.

شرکت های تایوانی، ایتالیایی از جمله شرکت هایی هستند که انواع واحد مراقبت پنوماتیک را تشکیل می دهند. این شرکت ها از بالاترین کیفیت در بین تولیدات اروپایی و آسیایی می باشد. البته با برقراری تماس می تواند انتخاب راحت تری داشته باشید.

وظیفه بخش مراقبت فیلتر کردن، تنظیم فشار هوا و روغن زدن در دستگاه می باشد. البته باید بدانید که برای آماده نمودن هوای فشرده نیاز به فيلتر كردن، تنظيم فشار هوا و روغن زدن است که این فرایند توسط واحد مراقبت پنوماتیک انجام می شود.

واحد های مراقبت سه و دو تیکه چیست؟

انواع واحد های مراقبت پنوماتیک از دو یا سه تیکه تشکیل می شوند. ما نیز در مجموعه خود از این قاعده مستثنی نمی باشیم. اما واحد مراقبت سه یا دو تیکه چیست؟

این تقسیم بندی براساس قسمت های واحد مراقبت و تعداد ماژول های آن نام گذاری می شود. مثلاً واحد مراقبت سه تیکه پنوماتیکی طرح smc از سه قطعه به هم کوبل شده تشکیل شده است. رگلاتور پنوماتیک، فیلتر پنوماتیک و روغن زن پنوماتیک همین سه قطعه می باشد.

در طی این فرآیند روغن کاری سیستم، تنظیم فشار و رطوبت گیری صورت می گیرد. اما همین قطعه نیز در سایزهای مختلف عرضه می شود که باعث تفاوت قیمت می شود.

ویژگی هایی که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید

شما به طور کلی باید در هنگام خرید به سایز پورت، درجه فیلتر، دبی هوا، نوع سیال، ابعاد دستگاه، وزن دستگاه، ظرفیت کاسه فیلتر، حداکثر فشار ورودی و عملکرد تنظیم فشار بسیار توجه کنید. با در نظر گرفتن این ویژیگی ها می توان انتخاب بسیار درستی داشت.

انتخاب بهترین واحد مراقبت

برای انتخاب درست یک واحد مراقبت، باید متناسب با نیاز خود و جایگاه مورد استفاده یک گزینه مناسب را برگزید. شما باید این واحد را به صورت واحد یا به صورت مجزا تهیه کنید. واحد مراقبت از بخش هایی به نام فیلتر، روغن زن و رگلاتور تشکیل می شود.

 

شما می توانید با توجه به نیاز خود بخش های واحد مراقبت را انتخاب کنید. بعد از آن به سراغ انتخاب سایز آن می رویم که براساس اینچ تفکیک می شوند. البته در این زمینه باید به میزان دبی آن نیز توجه کرد و در انتخاب خود این ویژیگی را مدنظر گرفت. توجه به این موارد باعث می شود در کنار عملکرد مناسب، از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.